Diş Beyazlatma

Bleaching bir diş beyazlatma tedavisidir. Bu tedavide diş gözeneklerinin temizlenebilmesi için hidrojen peroksit yani oksijenli su kullanılmaktadır. Bu maddeler 45 dakikalık süreyle lazer ışığı  verilerek aktive edilip beyazlatma işlemi gerçekleştirilmektedir.  Bu uygulamada diş eti ve dokuları özel koruyucularla korunup zarar görmesi engellenmektedir.

Güzel bir gülümseme için sağlıklı ve beyaz dişler önemlidir. Ancak dişlerin oluşumları esnasında meydana gelen yapısal bozukluklar, çocukken veya anne karnındayken kullanılan bazı antibiyotikler, yedikleriniz ve içtiklerimiz ve içilen sulardaki flor miktarı dişlerimizde renkleşme yapabilir. Bunların yanında yaşlılık, eski protezler, kaplamalar ve dolgular da dişlerdeki beyazlığın kaybolmasında etkilidir.

Yediğimiz içtiğimiz çay, kahve, sigara, içerisinde renklendirici bulunan bütün içecekler, vişne suları, kırmızı şaraplar, nar suları bunların hepsi etkisiyle yıllar geçtikçe dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında biriken renkli organik ve inorganik maddeler sonucu dişler koyulaşır.

Orjinal lida

WhatsApp WhatsApp Hattımız